Fikk parkeringsbøter på Tangvall

Publisert Sist oppdatert

Torsdag ettermiddag gjennomførte Parkeringsetaten i Kristiansand kommune en kontroll på Tangvall. Flere bilister fikk seg en overraskelse da de fant en gul lapp i frontruten etter å ha parkert i strid med reglene.

Langs Rådhusveien, Sentrumsveien ved skolesenteret og Tangvall Arena defineres strekningen som «Sone parkering forbudt». Det innebærer at det kun er tillatt med kortest mulig stans for av- og påstigning eller varetransport. Likevel ble det registrert en rekke ulovlige parkeringer i området.

Wibekke Syvertsen i Parkeringsenheten i Kristiansand kommune forklarer til N247 at det er viktig å håndheve gjeldende parkeringsregler for å ivareta trafikksikkerheten og sikre god fremkommelighet.

– Det er også andre som har behov for korte stopp, og ved lengre parkering vil det ikke være plass til disse. I området er det særlig viktig å opprettholde fri tilgang for avfallshåndtering og og varelevering, sier Syvertsen.

Parkeringsetaten minner om at bilister må sette seg inn i parkeringsreglene for å unngå bøter. 

Forskrift om kjørende og gående trafikk (trafikkregler) - Lovdata § 1k: Parkering: Enhver hensetting av kjøretøy, selv om føreren ikke forlater det. Unntatt er kortest mulig stans for av- eller påstigning eller av- eller pålessing.

 

Powered by Labrador CMS