
Surt poengtap på overtid
Kvinesdal 2 – Greipstad 1 – 1 ( 0 – 0 ) 6. divisjon fotball herrer.
Det var et skadeskutt Greipstad-lag som mandag kveld spilte sesongens første seriekamp borte mot Kvinesdal. Greipstads spillende trener Preben Flak oppsummerer kampen på følgende måte:
- Vi stilte med kun en innbytter i kveldens kamp grunnet mye skader i spillergruppa. Vi åpner kampen godt og har god kontroll på Kvinesdal som ikke skaper noen verdens ting i første omgang. Selv om vi styrer spillet er det først mot slutten av omgangen at vi skaper noen sjanser uten at de ender med nettkjenning, sier han.
Greipstad fortsetter å presse hjemmelaget i andre omgang og skaper flere utrolige sjanser før Nicolai Langfelt banker inn sesongens første scoring.
– Mot slutten av kampen slipper vi inn Kvinesdal i kampen, og på overtid utligner de til 1 – 1 da de sparker ballen ut av hanskene til vår målvakt. Målet blir godkjent noe vi mener er en horribel avgjørelse av dommeren, sier Flak.
– Surt poengtap på overtid
– Surt poengtap på overtid, burde vunnet med 4 – 5 mål, avslutter den spillende treneren.
3 poeng: Kristoffer Vekterli: Midtbanespilleren løper mye og vinner det meste av dueller både i lufta og på bakken.
2 poeng: Nikolai Langfelt: Nykommer som kommer innpå etter en halvtime. Påvirker spillet med styrke og fart. Skaper masse sjanser og scorer på et skudd fra 20 meter.
1 poeng: Martin Daling: Lagets målvakt ble skadet etter 20 minutters spill, men fullfører kampen da laget ikke har andre til å overta keeperhanskene. Blir matchavgjørende med et par gode redninger på slutten av kampen, og han kan ikke lastes får utligningsmålet.
Poengene er denne gangen gitt av spillende trener Preben Flak.