
Tett på lokalsporten
0,436 sekunder fra finale i RallyX
29.mars: Vetle Try sesongdebuterte i Rally X fra Portugal med 3. plass i semifinalen, kun 0,436 sekunder fra finaleplass.

Lørdag ettermiddag kvalifiserte Vetle Try seg til semifinalen i sesongåpningen av Rally X i Portugal. I semifinalen var han kun 0,436 sekunder unna 2.-plassen i sitt heat – en plass som ville gitt 17-åringen fra Søgne direkte billett til finalen. Det var tett konkurranse, og det tok tid før det ble endelig klart at han akkurat ikke kvalifiserte seg.
– Jeg er fornøyd med kjøringen og sesongåpningen i Rally X, sier Vetle Try til N247 like etter semifinalen.
Denne helgen deltar han i den internasjonale sesongåpningen av årets rallysesong, der han konkurrerer i crosskart for Try & Frustøl Motorsport. Try har tidligere imponert i NM og satser nå internasjonalt, hvor han møter verdenseliten i sporten.
– Målet med sesongen er å hevde meg blant de beste i verden, har Try tidligere uttalt til N247.
Se Rally X her
Søgne FK har valgt nytt styre

26. mars: Med rundt hundre medlemmer tilstede på kveldens årsmøte i Søgne fotballklubb var det mange av årsmøtedeltakerne som hadde mye på hjerte. Møtet varte i nesten fire timer. Forlaget til nytt styre som valgkomiteen hadde innstilt ble valgt uten at det kom andre benkeforslag.
Det nye styret får mange utfordringer å ta tak i, og består av følgende personer:
Jeanette Berås, Styreleder
Niklas Berg, Nestleder
Mads Tønnessen, Styremedlem
Johannes Kjøstvedt, Styremedlem
Stine Andersen, Styremedlem
Ivar Ulvøy Styremedlem
Tina Bjerland, Styremedlem (var ikke på valg i år)
Petter Aamodt Varamedlem

Andreas Skomedal tok gull i juniorklassen
23.mars: Andreas Skomedal imponerte med gull sammenlagt i juniorklassen under helgens konkurranse for sportsfiskere som ble arrangert i Tromsø.
Konkurransen samlet mange talentfulle unge kastere og var den femte i 5#-cupen, som avsluttes med NM i Oslo helgen 4.-6. april.

Skomedal leverte sterke prestasjoner i to av konkurransens grener, Ørret lengde og Ørret presisjon. Han kastet seg til gull i begge øvelsene, noe som resulterte i at han også tok sammenlagtseieren i konkurransen.
Norges Castingforbund organiserer kastesport for alle sportsfiskere i Norge og er et særforbund under Norges Idrettsforbund. Forbundet har rundt 1.500 aktive medlemmer og arbeider for å fremme kastesporten i Norge.

Leverte i sesongens første løp
Lørdag 22.mars: – Da var årets første løp unnagjort, skriver Jostein Aamodt i Søgne Trailklubb i sosiale medier.
Sør- cup 1 er fullført, og klubben hadde flere dyktige kjørere som var med.

Få oversikten her:
Arne Ramsland 3. plass i eliteklassen
Petter Govertsen 4. plass i eliteklassen
Martin Govertsen 1. plass i ungdomsklassen
Lucas Govertsen 2. plass i Ungdomsklassen
Eric N. Holseter 5. plass i ungdomsklassen
Ivar Ramsland 1. plass I åpen Blå klasse
Daniel Aamodt 1. plass i rekrutt.
Emrik Govertsen mini Rekrutt