
Damene inntok Tangvall: – Tilbudet av butikker er blitt virkelig bra
Mange begynner å bli godt fornøyd med butikktilbudet på Tangvall.
Torsdag åpnet Vero Moda ny butikk på Tangvall, b.young gjenåpnet i større lokaler, og Billy åpnet igjen dørene etter at kjeden tidligere gikk konkurs, nå som Norges eneste Billy-butikk.
I november står det tredje byggetrinnet til Tangvall Arena klart med flere butikker, og innbyggerne i Søgne ser frem til et stadig bredere utvalg i sentrum.
Torsdag kveld skulle egentlig Tangvall Arena stenge dørene som vanlig klokken 20, men i stedet bød kjøpesenteret på Damenes Aften over hele Tangvall.

Arrangementet skapte en eksklusiv og stemningsfull kveld med en rekke gode tilbud, gavedryss, goodiebags, musikk og en hyggelig atmosfære.
Flere butikker utenfor senteret valgte å holde åpent, og det ble raskt tydelig at mange damer hadde funnet veien til Tangvall denne kvelden. Et av kveldens store høydepunkt var gavedrysset til en verdi av 20.000 kroner, hvor alle som handlet i løpet av kvelden var med i trekningen.
Jeanette Olsen er markedsføringssjef for Urban Pioneers. Hun åpnet kvelden og ønsket velkommen til en stemningsfull kveld på Tangvall.

De besøkende N247 snakket med, uttrykte stor glede over muligheten til å kombinere en hyggelig kveld med venninner eller familie samtidig som de kunne gjøre gode kjøp.

Flere påpekte at handelstilbudet i Tangvall begynner å bli svært godt, men noen etterlyste også flere butikker rettet mot menn, som Clas Ohlson eller Jula. En leketøysbutikk var også savnet.

Det er stor spenning knyttet til trinn tre av kjøpesenteret, som etter planen skal åpne mot slutten av 2025. Med etableringen av Europris mener mange at Tangvall virkelig vil bli et sterkt handelsknutepunkt.


Mange fremhever også at et styrket tilbud på Tangvall betyr at man slipper bompenger for å handle, noe som gjør det enda mer attraktivt å handle lokalt.
Viktigheten av å støtte opp om det lokale næringslivet ble også understreket av flere, som oppfordret til å bruke det varierte tilbudet slik at det kan fortsette å vokse og utvikle seg.
Les også: