Vidåpent Greipstad-forsvar i starten av kampen.

– Dere kan ikke bare stå og beundre de

Greipstad – Bryne 29 – 44 ( 13 – 23 ) 3. divisjon håndball herrer, Nodelandshallen søndag ettermiddag.

Bryne-trener og tidligere landslagspiller Torbjørn Andersen i humørfylt samtale med N247s reporter.

Normalt er håndballfolket i Greipstad fornøyde når N247 dukker opp på herrelagets kamper i 3. divisjon, men da vi ankom Nodelandshallen før søndagens kamp mot et Bryne-lag som har vært suverent best gjennom hele sesongen var beskjeden klar, dog med en humoristisk undertone:

- Hold dere hjemme for her kommer vi til å bli overkjørt av en motstander som er veldig mye bedre enn oss.

Overkjørt i starten

Selv om hjemmelaget tok ledelsen 1 – 0 i sitt første angrep, ble et fåtall publikum vitne til at hjemmelagets spillere i starten av kampen nærmest ble løpt i senk av hurtige og løpsvillige Bryne-spillere som gjorde at det stod 1 – 8 i målprotokollen etter kun seks spilte minutter. 

Etter denne sjokkstarten på kampen kom følgende klare beskjed fra Greipstads trener Erik Sunde: 

- Gutter nå må vi slutte å stå og beundre Bryne-spillerne så veldig. 

Hjemmelagets målvakt Daniel H. Malmin stod en meget god kamp.

Dette responderte hjemmelagets spillere på umiddelbart, og spillet jevnet seg ut, mye takket være godt målvaktspill av Daniel Hjartåker Malmin, som gjennom hele kampen vartet opp med flere meget gode redninger. Til pause stod det 13 – 23 på resultattavla.

God første halvdel av andre omgang

I starten av andre omgang fikk hjemmelaget kampen inn i sitt tempo. Dette kombinert med god uttelling på skuddene gjorde at humøret blant hjemmelagets spillere og ledere var helt på topp da laget faktisk ledet andreomgangen med to mål etter 17 spilte minutter. Men da var det slutt på kreftene for flere av hjemmelagets spillere, og Bryne kunne i løpet av en sjuminutters periode løpe inn sju mål uten at hjemmelagets spillere fikk en eneste nettkjenning. Tilslutt endte kampen 29 – 44 . Flest mål for hjemmelaget scoret Emil Aaneland med sine åtte nettkjenninger.

Selv om det ble stortap jublet Greipstad-benken hver gang hjemmelaget scoret.

To divisjoners forskjell ?

Selv om det gjenstår noen få kamper av sesongens 3. divisjon er det klart at det lovende Bryne-laget rykker opp til 2. divisjon, mens Greipstad som har klart sin målsetning om å holde seg i divisjonen må i løpet av kort tid ta en avgjørelse på om laget rett og slett vil flytte laget ned i den lokale 4. divisjonen. Da venter eventuelt nye nabooppgjør mot den gamle rivalen Søgne HK.

Powered by Labrador CMS