Lyst på en skole?

Publisert

- Vi har i oppdrag å forvalte eiendommene Søgne kommune eier, og i dette tilfellet så vi det som formålstjenlig å selge skolen nå. Eiendommen ligger helt i utkanten av kommunen, og der er løpende utgifter for oss så lenge vi eier bygget, sa drift og vedlikeholdsleder Kenneth Harbak til N247 når vi traff ham på vei ut til hytta etter arbeidstid fredag ettermiddag.


- Nå er det over ett år siden skolen ble nedlagt og eiendommen på rundt halvannet mål er omregulert til boligformål. Vi har ikke allverdens forventninger til salget og legger den ut for 2 millioner koner. Så vi får se hva som skjer, sa enhetslederen. - Men, fortsetter han, - vi selger ikke for en hver pris, så er budene dårlige blir det ikke salg i denne omgangen.


I følge Harbakk kan eiendommen tas i bruk umiddelbart. Et forholdsvis nytt kjøkken, vann og kloakk fungerer som det skal, og det ene rommet i skolebygget kan brukes som soverom. - Det kreves selvsagt en del arbeid å gjøre skolen om til en enebolig, men for dem som ønsker å bosette seg landlig og fredelig er dette midt i blinken, sa Harbakk.

Søgne kommune eier over 130 boenheter i Søgne som leies ut. Dermed er kommunen en stor aktør i boligmarkedet i distriktet.

Fra finn.no klipper vi:

Innhold:
1.etg.: Gang, vaskerom, bod under trapp m/Bereder, gang, stue/oppholdsrom (opprinnelig 2 klasserom), soverom, gang, bod med utgang, 3 toaletter. 2.etg.: Gang, stue med åpen kjøkkenløsning og utgang, gang med vask, oppholdsrom med utgang, soverom. Utvendig bod. Utvendig redskapsbod med utedo.

Standard:
Gulv: Hovedsakelig belegg. Vegger: Malt glassfiber og panel. Tak: Plater og panel. Bad: Det er 3 toaletter med vask i bygget. Ikke dusj/badekar. Kjøkken: Hvit kjøkkeninnredning med komfyr, kjøleskap og oppvaskmaskin. Forøvrig kan nevnes: Da eiendommen er en nedlagt skole, trengs generell oppussing og tilpasning til boligformål. I denne forbindelse må det også søkes Søgne Kommune om bruksendring til boligformål. Trapp mellom etasjene er smal, inngang til rom i 2. etasje fra utsiden av bygget.

Her kan du se annonsen på finn.no >>>

Sist oppdatert 23.08.2013 klokken 15.50 av Nicolai Prebensen
Eiendommen har til og med egen sandkasse.... (Foto: Nicolai Prebensen)
Powered by Labrador CMS